POZNAJ MNIE BLIŻEJ

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

magister psychologii

Zajmuję się pomocą psychologiczną i edukacją seksualną dzieci i młodzieży oraz pomocą psychologiczną dla ludzi dorosłych. Pomagam osobom znajdującym się w kryzysie, nieradzącym sobie ze stresem dnia codziennego. W ramach edukacji seksualnej prowadzę konsultacje narzeczeńskie i porady dla ciężarnych mam. Służę również pomocą osobom w wieku senioralnym, które chciałyby po prostu z kimś porozmawiać.

Chciałabym, aby słowo senior nie kojarzyło się z osobą niedołężną i schorowaną jak to się dzisiaj dzieje. Dzisiaj seniorzy i seniorki chcą żyć pełnią życia i czerpać z niego garściami: chodzą na tańce, uprawiają sport i są w ciągłym biegu i aktywności. Staram się tak prowadzić moją edukację, aby rodziny seniorów były dumne z ich aktywności i nie traktowały ich jak osoby bezwolne i bezdecyzyjne.

Drugim obszarem moich zainteresowań jest edukacja seksualna dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Tak wiele złych emocji i nieporozumień bierze się z braku odpowiednich informacji w tym zakresie. Dlatego staram się rzetelnie i jasno je przekazywać i odpowiadać na wszystkie pytania jakie zadają mi moi klienci. Cieszę się, że coraz więcej osób szuka informacji na ten temat u specjalistów. 

EDUKACJA

Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia zdrowia i psychoterapia. Dodatkowo uzupełniłam moje wykształcenie na studiach podyplomowych z psychologii transportu, uzyskując prawa do diagnozy i orzekania w badaniach kierowców i operatorów maszyn. Podjęłam naukę w studium podyplomowym z pedagogiki dla psychologów szkolnych, co umożliwiło mi prowadzenie warsztatów w szkołach. Ostatnio uzupełniłam moje wykształcenie o specjalistyczny kurs dla psychologów orzeczników, badających osoby chcące posługiwać się bronią.

Zostałam wpisana na listę Samorządu Zawodowego Psychologów w Polskim Towarzystwie Psychologicznym.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Odbyłam wiele kursów z zakresu seksuologii i edukacji seksualnej i regularnie uczestniczę w kolejnych.

Małgorzata Ostrowska - ZnanyLekarz.pl

GABINET EMPATIA

Po studiach, zainspirowana słowami Sokratesa: „Człowiek bez potrzeb jest Bogiem” (bo przecież tylko Bóg nie musi chodzić siusiu), zapragnęłam pomagać innym, spełniając własne marzenia.

Każdy z nas ma potrzeby, zaczynając od fizjologicznych na samorealizacji kończąc.  Jest jedna potrzeba szczególna, która kształtuje się w nas jeszcze w łonie matki i towarzyszy nam przez całe życie - jest to potrzeba bezpieczeństwa. Bez jej zaspokojenia nie możemy się prawidłowo rozwijać i spokojnie żyć. W trakcie całego życia obrastamy w wiele innych potrzeb. Pączkują one w nas, a my staramy się lepiej lub gorzej radzić sobie z ich zaspokajaniem.

W gabinecie pomagam zaspokajać tę główną potrzebę; od samego początku staram się, aby każdy, kto tu wejdzie czuł się bezpiecznie.