POZNAJ NAS BLIŻEJ

Małgorzata Ostrowska

Małgorzata Ostrowska

magister psychologii

O MNIE

Zajmuję się pomocą psychologiczną i edukacją seksualną dzieci i młodzieży oraz pomocą psychologiczną dla ludzi dorosłych. Pomagam osobom znajdującym się w kryzysie, nieradzącym sobie ze stresem dnia codziennego. W ramach edukacji seksualnej prowadzę konsultacje narzeczeńskie i porady dla ciężarnych mam. Służę również pomocą osobom w wieku senioralnym, które chciałyby po prostu z kimś porozmawiać.

Chciałabym, aby słowo senior nie kojarzyło się z osobą niedołężną i schorowaną jak to się dzisiaj dzieje. Dzisiaj seniorzy i seniorki chcą żyć pełnią życia i czerpać z niego garściami: chodzą na tańce, uprawiają sport i są w ciągłym biegu i aktywności. Staram się tak prowadzić moją edukację, aby rodziny seniorów były dumne z ich aktywności i nie traktowały ich jak osoby bezwolne i bezdecyzyjne.

Drugim obszarem moich zainteresowań jest edukacja seksualna dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Tak wiele złych emocji i nieporozumień bierze się z braku odpowiednich informacji w tym zakresie. Dlatego staram się rzetelnie i jasno je przekazywać i odpowiadać na wszystkie pytania jakie zadają mi moi klienci. Cieszę się, że coraz więcej osób szuka informacji na ten temat u specjalistów. 

EDUKACJA

Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia zdrowia i psychoterapia. Dodatkowo uzupełniłam moje wykształcenie na studiach podyplomowych z psychologii transportu, uzyskując prawa do diagnozy i orzekania w badaniach kierowców i operatorów maszyn. Podjęłam naukę w studium podyplomowym z pedagogiki dla psychologów szkolnych, co umożliwiło mi prowadzenie warsztatów w szkołach. Ostatnio uzupełniłam moje wykształcenie o specjalistyczny kurs dla psychologów orzeczników, badających osoby chcące posługiwać się bronią.

Zostałam wpisana na listę Samorządu Zawodowego Psychologów w Polskim Towarzystwie Psychologicznym.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Odbyłam wiele kursów z zakresu seksuologii i edukacji seksualnej i regularnie uczestniczę w kolejnych.

Małgorzata Ostrowska - ZnanyLekarz.pl

Małgorzata Mierzejewska-Spyra psycholog, psychoseksuolog, pedagog, psycholog transportu. Zajmuje się młodzieżą, osobami dorosłymi i parami.

Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich warszawskiej WFSiZ z tytułem magistra psychologii zdrowia oraz seksuologii klinicznej i sądowej, jak i studiów podyplomowych z zakresu psychologii transportu na UKSW i pedagogiki na SWPS.   Swoją wiedzę stale poszerzam, biorąc udział w wielu konferencjach, szkoleniach i kursach.

Małgorzata Mierzejewska-Spyra

Małgorzata Mierzejewska-Spyra

magister psychologii

Komunikatywność, otwartość, chęć niesienia pomocy oraz wysoki poziom empatii od zawsze były moimi atutami. Jestem osobą otwartą, o pozytywnym nastawieniu do innych. W pracy i w życiu osobistym interesuje mnie wsparcie i pomoc tym, którzy tego oczekują. Nie oceniam, nie etykietuję, staram się być wyrozumiała i konsekwentna.

Psychologia jest nie tylko moim zawodem, ale i moją pasją, interesują mnie stosunki międzyludzkie, a w szczególności partnerskie. Ważne są dla mnie codzienne troski młodzieży, dorosłych, jak i seniorów. Nie obce są mi problemy życia rodziny wielopokoleniowej.

 

W Gabinecie realizuję tylko dyżury.

GABINET EMPATIA

Połączyła nas pasja do psychologii, a później również przyjaźń.

Po studiach, zainspirowane słowami Sokratesa: „Człowiek bez potrzeb jest Bogiem” (bo przecież tylko Bóg nie musi chodzić siusiu), zapragnęłyśmy razem pomagać innym, spełniając własne marzenia.

Każdy z nas ma potrzeby, zaczynając od fizjologicznych na samorealizacji kończąc.  Jest jedna potrzeba szczególna, która kształtuje się w nas jeszcze w łonie matki i towarzyszy nam przez całe życie - jest to potrzeba bezpieczeństwa. Bez jej zaspokojenia nie możemy się prawidłowo rozwijać i spokojnie żyć. W trakcie całego życia obrastamy w wiele innych potrzeb. Pączkują one w nas, a my staramy się lepiej lub gorzej radzić sobie z ich zaspokajaniem.

W naszym gabinecie pomagamy zaspokajać tę główną potrzebę; od samego początku staramy się, aby każdy, kto do nas wejdzie czuł się bezpiecznie.